İngiltere’nin West Midlands bölgesinde yaşayan 16 yaşındaki Brodie Smith, okulunun sene sonu balosuna ağırlama edecek kimseyi bulamadı. 8 yaşında otizm teşhisi konulan Smith, sosyal hayatta yaşadığı problemler sebebiyle arkadaş edinmekte güçlük çekiyordu.

Takım elbisesini giyen ve balo salonuna doğru yola çıkan Smith, yolda kimsesiz yürüdüğü sırada yanında bir araba durdu. Aynı okulda olduğu 5 kız, Smith’i arabalarına ziyafet ederek baloya dürüst yola koyuldu.

Gece boyunca Smith’i yalnız bırakmayan kızlar, onunla fotoğraflar çektirdi. Oğlunun baloda nasıl vakit geçirdiği konusunda endişelenen Dianne Smith, oğlunun eve mutlu dönmesiyle sevince boğuldu.

Brodie'yle baloya giden kızlar.

Brodie’yle baloya giden kızlar.

Ertesi gün mail adresini denetçi bayan, oğluyla baloya dışarı giden kızların e-postasıyla karşılaştı. Kızlar, Brodie’ye baloda eşlik ettiklerini anlatırken, beraber çektirdikleri fotoğrafları da gönderdi.

Fotoğraflar ve Brodie’nin hikayesi sosyal medyada büyük alaka toplarken, anne Smith, “Brodie’nin dersleri çok iyi ve üniversiteye gidecek. daima çekingen bir çocuktu ve böylece kimseyi baloya misafir etme edememişti. Kızların ona eşlik etmesi çok güzel” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here