18 Mayıs 2018 haftasında 5’i yerli, toplam 11 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor.

Arif V 216

Her Tarafta izlemek isteyenler ya da az önce izlemeyenler için Arif V 216 ikinci kere seyircisiyle buluşuyor. Arif’in (Cem Yılmaz) Gora’dan yakın dostu 216, insan olmaya karar vererek dünyaya gelmeye karar verir. Film, 216 (Ozan Güven) ve Arif’in Dünya’daki eğlenceli maceralarını konu alıyor. 

Deadpool 2

Marvel hayranları tarafından ilgiyle beklenen Deadpool serisinin ikinci filmi 18 Mayıs haftasında seyircisiyle buluşuyor. Birincil filmindeki maceralarının gerisinde Wade Wilson (Ryan Reynolds), yani Deadpool bu sefer çoğu açıdan bütün zıttı olan Cable (Josh Brolin) ile karşı karşıya geliyor. 

Takıntı

Başrollerini Reine Swart ve Brandon Auret’in paylaştığı, dehşet türündeki Takıntı filmi, yaşadığı tek gecelik ilişki sonrası gebe kalan ve çocuğunun doğumu için annesinin yaşadığı yerden kasabasına geri dönen Eden Rock’ı konu alıyor. 

Kabristan

Oyuncu kadrosunda moda yarışması sonrası bilinen Nihal Candan’ın da yer aldığı nefret ve gerilim türündeki Kabristan filminin konusu ise şöyle: Kısmen zihinsel engelli olan Azap (Seyithan Özdemir), yaşadığı köyün mezarcısıdır. Talihsiz bir yangın sonucu kızını ve gebe eşini kaybetmiştir. Kızının yaşadıklarını çok sonraları kazara öğrenen Azap, gerçekleri duymasının arkasında ailesinin intikamının peşine düşecektir.

Yakışıklı Prens

Son derece yakışıklı ve çekici bir prens olan Philippe Charming, küçüklüğünde lanetlendiğinden beri karşısına meydana çıkan bütün kadınları kendisine aşık etmiştir; hatta bunların içinde Sindirella, Uyuyan Hoş ve Pamuk Prenses de vardır. 

Bal Kaymak

Balkaymak filminde, dünyanın en hoş balını ve kaymağını yapan ama birbirleriyle hiç anlaşamayan dedesi ile ninesi aralarında kalan Minik Bade’nin (Beren Özyıldız) öyküsü anlatılıyor. Balkaymak filminin çekimleri, Makedonya’da yapıldı.

Partilerde Kız Tavlama Sanatı

Rabbit Hole filmiyle dikkatleri üstüne toplayan, oyunculuk geleneğinden gelen John Cameron Mitchell’in yönetmen koltuğuna oturacağı bu Neil Gaiman uyarlaması 1970’lerin Londra’sını ete kemiğe büründüyor.

Ödüllü Kısa Filmler

Türkiye’de birincil kere kısa filmler, sinemalarda! Dünyanın dört bir köşesinden, katıldıkları tüm festivallerden önemli ödüllerle ayrılan, Oscar adayı kısa filmler… Kurmacadan animasyona özenle seçilen bu kısa filmlerle unutulmaz bir sinema deneyimi sizi bekliyor!

Daha Yeni Başladık

Morgan Freeman, Rene Russo ve Tommy Lee Jones’un başrollerini paylaştığı Just Getting Started, müşterileri göre fazla sevilen Duke ile yaşına kıyasla formunda bir şey kaybetmeyen Leo’nun rekabetini konu ediniyor.

Kiraz Mevsimi

Başrollerini Taylan Güner, Turan Özdemir ve Pelin Ermiş’İn paylaştığı Kiraz Mevsimi filmi, Akdeniz Bölgesi’ndeki bir kasabada yaşayan Yılmaz (Taylan Güner)’in, Sevdiği bayan İpek’le (Pelin Ermiş) evlenebilmek için madende çalışmaya zorunlu kalmasını konu alıyor. 

3 Vakte Kadar

Hasan (Hasan Gümet), benzer mahallede yaşadığı Balım’dan (Meryem İrem Şahin) yıllardır hoşlanmasına karşın duygularını açıklayabilme fırsatını hiç bulamamıştır. Sonunda bu fırsatı yakalar, niyeti de ciddidir, oysa Balım’da gözü olan başka biri daha vardır, o da Köksal Baba’dır. Balım’ı bitmiş kazanabilmek için Hasan, yakın arkadaşlarıyla birlikte ayrı maceralara atılacaktır.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here