İngiltere ziyaretine sürekli ABD Başkanı Donald Trump, dün Başbakan Theresa May’in peşinde Kraliçe Elizabeth’le bir araya geldi. Attığı her adım ilgiyle takip edilen Trump, Kraliçe ile olan görüşmesinde kırdığı potlarla İngiliz basınının gündemine oturdu.

Kraliçe sık sık saatine baktı.

Kraliçe çoğu kez saatine baktı.

Windsor Sarayı’nda gerçekleşen buluşmaya eşiyle birlikte katılan Trump, Kraliçe Elizabeth’i tören alanında 15 dakika bekletti. Bu durumdan oldukça mutsuz olduğu fark edilen Kraliçe, çoğu kez saatine bakarken görüntülendi.

Trump reverans yapmadı.

Trump reverans yapmadı.

Trump’ın yaptığı protokol ihlalleri bununla da bitmedi. Merasim alanına geldikten sonra Kraliçe’yi selamlarken reverans yapmayan Trump, yalnızca elini sıkmakla yetindi. Melania Trump’ın da aynı yolu tercih etmesi uyarı çekti.

elizabeth-trump-reuters-4

Son olarak Kraliçe Elizabeth’le beraber askerleri selamlaması gereken Trump, burada da baltayı taşa vurdu. Kraliçe’nin yanına yürümek yerine arkasını dönüp önüne geçen Trump, Elizabeth’in uyarısı sonrası yanında yürümeye başladı.

elizabeth-trump-reuters-7

Trump’ın bu anları sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. İngilizler başta olmak üzere çoğu birey, Trump’ı geleneklere saygısızlık ve kabalıkla suçladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here