Carrie (Günah Tohumu) ve Scarface (Yaralı Yüz) gibi unutulmaz filmlerin de yönetmeni olan 77 yaşındaki De Palma, Weinstein Skandalı’nı yakından izlediğini belirtti.

De Palma, “Skandalda adı geçen birçok kişiyi tanıyorum. Yıllardır hikayeler duyuyorum. Bir yönetmen oyuncuların güvenini ve sevgisini kazanmalı. Yapabileceğiniz en fena şey, şehvetinize yenik düşerek bunu çiğnemektir” dedi.

‘Adı Weinstein olmayacak’

Brian De Palma, Le Parisien gazetesine verdiği mülakatta da bir Fransız yapımcıyla üzerinde çalıştıkları senaryonun, film sektöründeki bu nesil suistimallere dikkat çekmeyi amaçladığını söyledi.

De Palma, “Benim karakterimin adı Harvey Weinstein olmayacak. Bu bir nefret edilen şey filmi, cinsel saldırgan var ve konu film sektöründe geçiyor” diye konuştu.

Weinstein'ın tacizine uğrayan isimler arasında Gwyneth Paltrow da yer alıyor.

Weinstein’ın tacizine uğrayan isimler aralarında Gwyneth Paltrow da yer alıyor.

Sosyal medyada Hollywood’daki cinsel tacize karşısında başlatılan ve kadınların, uğradıkları cinsel saldırıları anlattığı #MeToo hareketinin fimlerin konusu ve yapılış biçimini kökten değiştirebileceğine dikkat çeken De Palma, “Kadınların estetiği denetim etmeye başlamasının neler getireceğini göreceğiz. Çünkü çoğu film, erkeklerin görüntü açısıyla yapılıyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here