Seri Katilin Hadımköy’deki belgelerinin kandırma kabiliyeti araştırılıyor

 

İstanbul’da Öğretmen Fatma Kayıkçı’yı Ankara’da da Göktuğ Demiraslan ve sevgilisini öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapise mahkum edilen Seri Katil Atalay Filiz hakkında, “Resmi belgelerde sahtecilik” suçundan 35 yıl hapis cezası istemiyle başlatılan davada sürdürülme kararı alındı.

 

HADIMKÖY’DE ESKİ GAZETE KÜPÜRLERİ BULUNDU

Sanık Atalay Filiz’in Avukatı Merve Uçanok, Fransa’dan geldikten hemen sonra İstanbul’da bulunan psikoterapi merkezine gittiğini, bu merkezde kendisine iki adet ilaç verildiğini belirterek ” Atalay Filiz davasında belgelerin kandırma kabiliyeti için Adli Tıp Kurumundan rapor alınacak.
ilaçlardan birinin şizofreni hastalığının tedavisinde kullanılan 1 ilaç olduğunu tespit ettik. Ünivesite yıllarında intihar teşebbüsünde bulunmuş. İstanbul Hadımköy‘deki deposunda binlerce gazete bulundu. Yine yakalandığı an valizinden bir çok sayıda gazete çıktı. Sanığın cezai ehliyetine ilişkin tekrar rapor aldırılmasını istiyoruz ” dedi.
Bulunan gazetelerin kandırma özelliğinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu Grafoloji İhtisas Dairesi’ne yollanmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here