Pasifik Okyanusu’nda ortaya meydana çıkan Carlotta Tropik Fırtınası’nın, hafta sonunda Meksika’nın güneyindeki 2 kıyı eyaletine adaleli yağış getireceği bildirildi.

İLGİLİ HABERMeteoroloji uyardı! İstanbullular dikkatMeteoroloji uyardı! İstanbullular dikkat

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, Pasifik Okyanusu’nda ortaya meydana çıkan ve halen Meksika’nın güneyindeki sahil kenti Acapulco’nun 130 kilometre güneydoğusunda etkin olan fırtınanın kuzey yönünde ilerlediği ve cumartesi gecesi ile pazar sabahından itibaren kıyı eyaletleri Guerrero ve Oaxaca’da etkili olacak yağış getirmesinin beklendiği kaydedildi.

Foto: AA

Foto: AA

Saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgarlar içeren fırtınanın 25 santimetreye ulaşabilecek değin yağış getirebileceği kaydedildi.

Öte yandan, Meksika İçişleri Bakanlığı, ülkenin kuzeyindeki Aşağıda California eyaletinde ortaya çıkan ve ardınan California Körfezi’nde etkin olan Bud Tropik Fırtınası’nın can kaybına yol açmadan bölgeden uzaklaştığını ve ülkenin kuzey batısındaki Sonora eyaletine dürüst hareket ederken kara üstünde hafifleyerek dağılmasının beklendiğini belirtti.

İLGİLİ HABERHindistan'da kum fırtınası: En az 150 kişi öldüHindistan’da kum fırtınası: en az 150 birey öldü

Boda ve Carlotta, Kuzey Pasifik’te kasırga mevsimi olarak aşina yaz mevsiminin 2’nci ve 3’üncü tropik fırtınaları oldu. Meksika’nın güneybatı açıklarında ortaya çıkan mevsimin birincil tropik fırtınasına “Aletta” adı verilmişti. AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here