Channel News Asia internet sitesinde bulunan habere tarafından, Başbakan Lee, ülkesinin ev sahipliği yaptığı ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un zirvesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kim’in ülkesi için bir şeyler yapma niyetiyle ABD Başkanı Trump ile görüştüğünü belirtti.

Lee, “Kim, ülkesi için yeni bir yol oluşturmak isteyen, kendine güvenen, genç bir lider. Sanırım yeni bir yol izlemek istiyor.” dedi. Zirvenin bölgedeki negatif atmosferi bitirmesini ümit ettiğini ifade eden Lee, “Kore Yarımadası’nda stres varsa bu bölgeyi de istikrarsızlığa sürükler. Bu yükseklik, bir takım olumsuz şeyleri sona erdirebilir. Sorunların çözümü için uğraş harcamak, hepimizin görevi.” diye konuştu. (AA)

TRUMP: ARAMIZDA TAHVIL OLUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Singapur’daki tarihi zirvede bir araya geldi. Trump, ikili röportaj ve heyetlerarası toplantıların fantastik geçtiğini ve ‘büyük ilerleme kaydettiklerini’ söyledi.

Zirvenin sonunda iki liderin imzaladığı anlaşma için ‘çok önemli bir doküman’ diyen Trump, daha fazla detaylar vermedi.

Trump imza töreninin peşinde “Kim ile aramızda çok özel bir bağ kuruldu. Görüşme beklentilerimizden fazla daha iyi geçti” dedi.

İLGİLİ HABERTarihi zirve sonrası ilgili Trump'tan açıklamaTarihi irtifa sonrası ilgili Trump’tan açıklamaİLGİLİ HABERİşte basın özgürlüğü! Trump'ı böyle eleştirdilerİşte basın özgürlüğü! Trump’ı böyle eleştirdiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here