İsrail Başbakanı Netanyahu, yaptığı açıklamada, Gazze’deki son gelişmeleri Savunma Bakanı Avigdor Liberman ve Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot ile değerlendirdiğini belirtti.

İLGİLİ HABERTürkiye Filistin için düğmeye bastıTürkiye Filistin için düğmeye bastı

“SERT ADIMLAR ATMAYA KARAR VERDİK”

İsrail ordusunun dün Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarının 2014’deki “Koruyucu Hat Operasyonu” adı aşağıda düzenlenen saldırıların arkasında en büyük saldırı olduğunu belirten Başbakan Netanyahu, “Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı ile yaptığımız değerlendirmenin gerisinde Hamas’a karşı sert adımlar atmaya karar verdik.” dedi.

Saldırıların boyutunu gerektiği şekilde artıracaklarını dile getiren Netanyahu, “Eğer Hamas mesajı bugün anlamazsa yarın anlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Foto: Reuters

Foto: Reuters

TANSİYON YÜKSELİYOR

İsrail ordusu, Gazze’den sınıra yakın bölgelerdeki Yahudi ikâmetgâh yerlerine roket atıldığını ileri sürerek, Gazze Şeridi’nde Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait olduğunu ileri sürdüğü 40’a yakın hedefi vurduğunu duyurmuştu.

Saldırılarda, Gazze şehir halkı merkezi yakınındaki inşaat halindeki bir bina da vurulmuş, bombardımanda binanın yakınındaki Emir el-Nimra (15) ve Luey Kuheyl (16) adlı Filistinli çocuklar hayatını kaybetmiş, 25 Filistinli de yaralanmıştı.

İLGİLİ HABERİsrail'den Gazze'ye hava saldırısıİsrail’den Gazze’ye hava saldırısı

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, sabahtan bu yanlamasına Gazze’den İsrail tarafına 91 adet roket atıldığı iddia edilmişti.

İsrail basınında bulunan haberlerde de Gazze’den atıldığı ileri sürülen ve “Demir Kubbe” isimli hava savunma sistemi kadar engellenemeyen bir takım roketlerin sınıra yakın bölgelerdeki Yahudi mesken yerlerine düşmesi sebebiyle 4 İsraillinin hafif şekilde yaralandığı öne sürülmüştü. AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here