BBC Türkçe’nin haberine tarafından, parlamento meydanında toplanan topluluk, gösterileri Bebek Trump balonunu uçurarak başlattı. Gösterilerin gün boyu Parlamento meydanı ve BBC binası önü dahil bir kaç merkezde sürdürüleceği bildiri edilmişti.

Bir çok farklı kadın hareketi, kurumu ve grubundan kadınlar da Trump’a aleyhinde bambaşka bir bayan protestosu örgütledi.

Sabah 9.30 sularında “bebek bakıcıları” kadar tezahüratlar aralarında uçurulan 6 metre boyunda, elinde cep telefonu tutan bezli Bebek Trump balonunu göstericiler topladıkları 29 bin sterlin bağışla yaptırmış ve Londra belediye başkanı Sadiq Khan’dan uçurmak için izin almışlardı.

Foto: Reuters

Foto: Reuters

İngiltere’ye iki günlük ziyaretine dün akşam başlayan ve Donald Trump bugünkü temaslar öncesinde görüşmelerin çoktan çok verimli geçtiğini, ticaret, savunma ve terörle çaba dahil bir fazla konuyu ele aldıklarını söyledi ve iki ülke arasındaki ilişkileri “İlişkiler fazla çok güçlü. mükemmel ilişkilerimiz var” diye tanımladı.

Liderler dün gece göstericilerin ulaşamayacağı bir yerde, Londra dışındaki Bleinham Sarayı’nda Başkan ve eşi onuruna düzenlenen göz kamaştırıcı baloda biraraya gelmişler ve akşam yemeği süresince konuşmuşlardı.

Bugün Ortadoğu dahil dış politika konularını ele almaları beklenen Trump ve May bir müşterek basın toplantısı da yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here