Emlak Konut Projesi Nerede Dursunköy

Mahalle konseptinde inşa edilecek olan Emlak Konut GYO Arnavutköy Dursunköy projesi tam olarak nerede sorusunun cevabı yazımızda yer alıyor.

350 hektar alanda kurulacak olan Emlak Konut GYO Arnavutköy projesi nerede sorusunun cevabını siz değerli okurlarımız için netleştirmeye çalıştık.

Emlak Konut GYO Arnavutköy projesi nerede sorusunun cevabı şu şekilde; Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Yeni Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi çılgın projelerle birlikte daha da değer kazanan Arnavutköy bölgesinde kurulacak olan Emlak Konut Türk Hava Yolları projesi İstanbul Yeni Havalimanı’na 3 dakika mesafede yer alacak.

Mahalle konseptinde inşa edilecek olan Emlak Konut Arnavutköy projesi kapsamında Arnavutköy’deki 3.6 milyon metrekare alanda yaklaşık 15 bin konut hayata geçirilecek. THY  ile Emlak Konut GYO beraberliğinde inşa edilecek olan proje 4 katlı bloklardan oluşacak.

Yatay mimariye sahip olacak olan Emlak Konut Arnavutköy projesi ​içerisinde okul, eğitim kurumları, kültürel tesisler ve geniş sosyal alanrın bulunmasıda bekleniyor. Sosyallik duygusunu, özlenen mahalle kültürü yaşamını en üst seviyeye çıkartacak konseptte hayata geçirilmesi planlanan projede: 2+1 – 3+1 – 4+1 – 5+1 gibi konut türleri Türk Hava Yolları çalışanlarının tercihine sunulacak.

3.6 milyon metrekarelik arazi üzerine konuşlandırılacak olan Emlak Konut Arnavutköy projesi İstanbul Yeni Havalimanı’na 3 dakika mesafede yer alacak. Emlak Konut GYO bu arsayı 2013 yılında yaklaşık 326 milyon 774 bin lira bedelle Yıldız Holding’ten satın aldığı açıklanmıştı.

Türk Hava Yolları (THY) arsanın yüzde 50’sini satın alarak projeye dahil oldu ve bu alanda konutlar etap etap inşa edilerek personellere satılması bekleniyor. Diğer %50’lik bölüm için ise Emlak Konut’un ihaleye çıkartması bekleniyor. Emlak Konut Arnavutköy projesi nerede sorusu ile ilgili gelişmeleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Şu yazıyıda okumanızda fayda var : Dursunköy Emlak Konut Projesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here