Almanya’nın Dresden şehrinde bir inşaat alanında, İkinci Dünya Savaşı’nda hava bombardımanında kullanılan İngilizlere ait bombanın 1 metre uzunluğunda ve 35 santimetre çapında olduğu belirtildi.

ROBOT DESTEKLİ ÇALIŞMA

Tüm gün süren incelemeler bomba imhası robot destekli devam ederken, bombanın patlama tehlikesinin yüzde elli olduğu açıklama edildi. dahası bombanın bulunduğu alanda büyük bir şamata meydana geldiği ve şehri dumanların kapladığı belirtildi.

Almanya’da bomba paniği

Bombanın olduğu bölgeye özel izolasyon malzemesi taşınırken, etrafına da özel duvarlar örüldü. Dresden Havaalanı’na uçuşlar başka tarafa yönlendirildi.

BAKAN OLAY YERINDE

Bombanın bulunduğu alana gelen Saksonya İçişleri Bakanı Markus Wöller, ’yıkım’ operasyonunu uygun inceledi. Wöller, vatandaşların tahliye edildiği salona giderek, vatandaşlarla görüşerek mesaj yayınladı. Wöller, mesajında Dresden’deki en büyük tahliyenin meydana geldiğini ve bombanın ahenkli bir şekilde tahrip edilmesi için uğraşıldığını belirterek, insanların panik yapmamalarını istedi.

RISK DEVAM EDİYOR

Bomba imhası esnasında, 9 bin kişinin etkileneceği ve bomba çevresindeki insanların diğer bir yerdeki spor salonuna nakledildiği açıklama edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here