Avrupa Birliği fonuyla kurulan İstanbul Arnavutköy ilçesindeki Şehit Çavuş Selçuk Gürdal Yatılı Bölge Okulu, ani bir karar ile verilen ‘Kapatma kararı’nın şokunu yaşıyor. Karara sebeb olarak, sekseni yatılı 110 öğrenci bulunan okulun öğrenci sayısının az olması gösterildi.

“BURASI BİZİM YUVAMIZ”

Okul Müdürü İlhami Koçkan kapatılma nedeniyle ilgili açıklama yapmazken, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise gerekçe olarak “ortaokulda öğrenci sayısının az olması”nı gösterdi ve öğrencilerin okul kapandıktan sonra Koruncuk Vakfı’na ait olan ‘Bolluca Çocuk Köyü’ne gönderileceğini belirtti.

Öğrencilerden 7’nci sınıf öğrencisi Ceren Avcı, “Biz buraya muhtacız. Aynı sofrada yiyoruz, aynı yerde yatıyoruz. Öğretmenlerimiz bize çok iyi bakıyor. Burası bizim yuvamız. Nereye gideceğimiz belli değil” dedi. Eşinden şiddet gördüğü için boşanan ve 3 çocuğunu tek başına büyüten S.A. ise “Benim 13 yaşındaki oğlum ve 11 yaşındaki kızım bu okulda okuyor. Bu okul yerine çevredeki diğer okullardan biri de Anadolu lisesine çevrilebilir. Bu okula gerçekten zor durumda olanların çocukları gidiyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here