DNA, minik kızın cesedinden alınan örneklerle eşleşti. sonra kimlikleri tespit edilen çift, canice suçlamasıyla başat karşısına çıkaracak.

Çiftin kimlikleri açıklanmadı ancak 60’lı yaşlarda olduklarına inanılıyor. Polis, salı günü yapıldığı belirtilen tutuklamalar konusunda az önce resmi bir açıklamada bulunmadı.

BBC’nin haberine göre kimliği belirlenemeyen kız çocuğunun cesedi, 1987’de Blois kenti yakınlarında bazı uzuvları indirilmiş halde, ülkenin orta kesimlerinde A10 otoyolunun kenarındaki bir hendekte bulunmuştu.

Yetkililer 3 ila 5 yaşında olduğu açıklanmış kız çocuğunun kimliğini tespit edememişti. Kız çocuğunun cesedinde, uzun süredir dayak ve tacize maruz kaldığına göze çarpan eden kırılmış kemikler, dargın demirle yanıklar gibi izler bulunmuştu.

‘A10’un ufak şehidi’

“A10’un küçük şehidi” diye anılmaya başlanan kız çocuğu, adsız bir mezara gömülmüştü. Polisin yıllarca çözemediği olgu, kızın resminin görgü tanığı bulmak için “Kim bu kız?” sorusuyla birlikte yer aldığı bir poster kampanyasıyla 6 sene önce her yerde açılmıştı.

Küçük kızın üstünde mavi kareli bir gömlek bulunduğu, kıvarcık siyah saçlı, “Akdeniz (belki Kuzey Afrikalı) bir görünüşe sahip olduğu” belirtildi.

Davada dönüm noktası, geçen sene bir adamın bir şiddet suçundan tutuklanmasıyla yaşandı. DNA testiyle, adamın minik kızın erkek kardeşi olduğu ortaya çıktı. Polisin aylar süren soruşturmasıyla da anne ve babanın kimliği saptandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here